Edirne’nin meşhur ciğercisi Bahri Dinar hayatını kaybetti

Edirne’nin tanıtımına verdiği katkıyla şehrin simgesi haline gelen, Edirne Belediyesi tarafından fahri turizm elçisi beratı verilen Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, sabah eşi  tarafından yatağında hareketsiz bulundu.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde ciğerci esnafı olan Dinar’ın kalp krizi nedeiyle hayatını kaybettiği belirlendi. 

İKİ AĞABEYİNİ YENİ KAYBETMİŞ

Dinar’ın ağabeyleri Nazmi Dinar (68) şubat ayında geçirdiği kalp krizinden, Bahattin Dinar (65) ise önceki gün Uzunköprü ilçesinde geçirdiği iş kazasında hayatını kaybetmişti. 

Dinar’ın vefatıyla ilgili Edirne Valisi Yunus Sezer “Güzel insan, arkanda yeri doldurulamayacak büyük bir boşluk aynı zamanda hoş bir sada bıraktın. Hak rahmet eylesin, mekanın cennet olsun” dedi. 

“ÇOK ÜZGÜNÜM”

Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın da “Çok üzgünüm. Şehrimizin sevilen esnaflarımızdan olan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı, sevgili abim Bahri Dinar’ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Bahri abimize Allah’tan rahmet, Dinar ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı. 

Bahri Dinar, bugün Eski Cami’de ikindide kılınacak cenaze namazının ardından Yenişehir Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir