Yılan ısırması nedeniyle tedavi gören boksör Rabia Topuz yoğun bakımdan çıktı

Malatya’da kırsal alanda antrenman yaparken yılan tarafından ısırılan 24 yaşındaki milli boksör Rabia Topuz, yoğun bakımdan çıktı.

Milli sporcu, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisindeki tedavisinin ardından dahiliye servisine alındı.

Anadolu Ajansı’na konuşan Rabia Topuz, “Şu an servisteyim. Bir şey olmazsa yarın Allah’ın izniyle taburcu olma durumum var. Maalesef antrenman sırasında bir talihsizlik yaşadım. Çok şükür o tehlikeyi atlattım. Yoğun bakımda yılanın zehrine karşı panzehir verildi. O panzehirle çok şükür daha iyi durumdayım” dedi.

Hemen ringlere dönemeyeceğini aktaran Topuz, “Biraz uzun sürecek, çünkü yılanın ısırdığı yer tam kas. Kası ısırdığı için biraz iyileşme durumu uzun sürecek. Ama inşallah ondan sonra daha iyi döneceğim” diye konuştu.

Her sporcunun hayalinin olimpiyatlar olduğunu dile getiren Topuz, şunları söyledi:

“Benim de en büyük hayalim olimpiyatlar. Tabii bundan önce tamamlamam gereken bir Avrupa ve dünya şampiyonası var. Şu an odaklandığım, en istediğim şey dünya şampiyonası. Dünya şampiyonu olduğum zaman inşallah bir olimpiyat göreceğim.”

Rabia Topuz Türkiye Boks Federasyonu’na, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, kulübü Fenerbahçe’ye, İnönü Üniversitesi’ne ve kendisi için dua eden herkese teşekkür etti.

Milli boksör Topuz, geçen hafta Akçadağ ilçesine bağlı Kotan Gölü mevkisinde antrenman sırasında yılan ısırması sonucu hastaneye kaldırılmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir